ÜRÜNLER
·   Sonlu Elemanlar
       SIMULIA
           Abaqus
                   Abaqus/Standard
                   Abaqus/Explicit
                   Abaqus/CAE
                   Tamamlayıcı Ürünler
           Isight & SIMULIA EE
           SLM
           SIMULIA V6
           SIMULIA V5
           fe-safe
           Tosca
           3DEXPERIENCE
           Simpack
           Simpoe-Mold
 • Akışkanlar Dinamiği
 • Modelleme, Ön/Son İşlem
 • Biyoteknoloji ve Malzeme
 • Elektronik ve Komponent
 • Test, Ölçüm, Veri Toplama
 •  

   

  ANASAYFA ILETISIM E-POSTA

   

   


  Tamamlayıcı Ürünler

  SIMULIA firmasının diğer şirketler ile birlikte geliştirmiş oldukları ve Abaqus ürünleri ile entegre çalışan bir çok tamamlayıcı ürün mevcuttur. Bu ürünler;

  Abaqus Knee Simulator (AKS): Basitten, ileri seviyeye, biyomedikal uygulamalarda kullanılmak üzere her türlü diz ve dirsek benzetimlerini gerçekleştirebileceğiniz, güvenilirliği denetlenmiş bir hesaplamalı mühendislik modelidir.

  Abaqus Interface for Moldflow: Moldflow Plastics Insight ile hesaplanmış sonuçların Abaqus yazılımına transferi ve buradaki malzeme oryantasyonlarının dikkate alınarak Abaqus içinde çeşitli benzetimlerin sürdürülmesini sağlar.

  Abaqus Interface for MSC.ADAMS: Abaqus ile hesaplanmış direngenlik matrislerinin MSC.ADAMS yazılımına transfer edilerek burada esnek cisim benzetimleri gerçekleştirilmiş olur.

  Cosimulation with MADYMO: Çarpma benzetimlerinde Abaqus/Explicit ile yolcu benzetim programı olan MADYMO programının bağlantılı bir şekilde çalışmasına imkan tanır.

  3DEXPERIENCE CATIA and CATIA V5 Associative Interface: CATIA V5 parça ve ürünlerinin Abaqus/CAE içine direkt olarak alınması ve bunların CATIA V5 ile dinamik bağlantılı olarak ilişkilendirilmesine imkan tanır.  Örneğin CATIA V5 ve Abaqus/CAE aynı anda ve aynı bilgisayar üzerinde çalışıyorsa, Abaqus/CAE içine direkt olarak alınan modellere ait tasarım değişikliklerinin, CATIA V5 üzerinde yapılması durumunda, bu değişiklikler, tek bir tuşla Abaqus/CAE içindeki modele yansıtılmış olur. Bu tasarım değişikliklerinin yanında modelle ilişkilendirilmiş, yükler, sınır şartları, setler, yüzeyler ve bölümler de Abaqus/CAE'ye transfer edilmiş olur.

  NX Associative Interface: SIEMENS NX parça ve ürünlerinin Abaqus/CAE içine direkt olarak alınması ve bunların NX ile dinamik bağlantılı olarak ilişkilendirilmesine imkan tanır.  Örneğin NX ve Abaqus/CAE aynı anda ve aynı bilgisayar üzerinde çalışıyorsa, Abaqus/CAE içine direkt olarak alınan modellere ait tasarım değişikliklerinin, NX üzerinde yapılması durumunda, bu değişiklikler, tek bir tuşla Abaqus/CAE içindeki modele yansıtılmış olur. Bu tasarım değişikliklerinin yanında modelle ilişkilendirilmiş, yükler, sınır şartları, setler, yüzeyler ve bölümler de Abaqus/CAE'ye transfer edilmiş olur.

  Pro/ENGINEER Associative Interface: Pro/ENGINEER parça ve montajlarının Abaqus/CAE içine direkt olarak alınması ve bunların Pro/ENGINEER ile dinamik bağlantılı olarak ilişkilendirilmesine imkan tanır.  Örneğin Pro/ENGINEER ve Abaqus/CAE aynı anda ve aynı bilgisayar üzerinde çalışıyorsa, Abaqus/CAE içine direkt olarak alınan modellere ait tasarım değişikliklerinin, Pro/ENGINEER üzerinde yapılması durumunda, bu değişiklikler, tek bir tuşla Abaqus/CAE içindeki modele yansıtılmış olur. Bu tasarım değişikliklerinin yanında modelle ilişkilendirilmiş, yükler, sınır şartları, setler, yüzeyler ve bölümler de Abaqus/CAE'ye transfer edilmiş olur. Ayrıca Pro/ENGINEER içinde, delik çapları, kalınlıklar gibi parametrik olarak tanımlanmış büyüklüklerin Abaqus/CAE içinde yeniden boyutlandırılması mümkündür.

  SolidWorks Associative Interface: SolidWorks parça ve montajlarının Abaqus/CAE içine direkt olarak alınması ve bunların SolidWorks ile dinamik bağlantılı olarak ilişkilendirilmesine imkan tanır.  Örneğin SolidWorks ve Abaqus/CAE aynı anda ve aynı bilgisayar üzerinde çalışıyorsa, Abaqus/CAE içine direkt olarak alınan modellere ait tasarım değişikliklerinin, SolidWorks üzerinde yapılması durumunda, bu değişiklikler, tek bir tuşla Abaqus/CAE içindeki modele yansıtılmış olur. Bu tasarım değişikliklerinin yanında modelle ilişkilendirilmiş, yükler, sınır şartları, setler, yüzeyler ve bölümler de Abaqus/CAE'ye transfer edilmiş olur.

  Composites Modeler for Abaqus/CAE: Kompozit malzemelerde, fiber oryantasyon açıları, katman kalınlıkları gibi özelliklerin Simulayt ürünleri ile entegre olarak Abaqus/CAE içinde tanımlanması ve Abaqus içinde çözümünü sağlar.

  Crash Dummy and Barrier Models: Abaqus/Explicit için kullanılmaya hazır, ön, yan ve arka çarpmalar için manken ve bariyer modelleri içerir.

  Czone for Abaqus: Lamine kompozitlerden yapılmış enerji sönümleyici yapıların Abaqus/Explicit tabanlı ileri seviye çarpma benzetimlerinde kullanılan bir yazılımdır.

  Geometry Translators for CATIA V4 and Parasolid: CATIA V4 yazılımına ait '.model', '.catdata', '.exp' formatındaki dosyaların doğrudan Abaqus/CAE'ye transferine imkan tanır.  Ayrıca UGS, NX, SolidWorks, SolidEdge, FEMAP ve MSC. Patran yazılımlarında kullanılan '.x_t', '.x_b', '.xmt_txt', '.xmt_bin' formatlı parasolid dosyaların Abaqus/CAE yazılımına aktarımı mümkündür. 

  Ayrıca SIMULIA bölgesel ofisleri tarafında geliştirilmiş çok özel uygulamalar yönelik aşağıdaki çözümler mevcuttur.

  -3D Mesh to Geometry Plug-in
  -Abaqus Welding Interface
  -Adjustable Rigid Torus (ART)
  -Bolt Studio
  -Composite Filament Winding
  -Finite Elasto-Plasticity Material Model
  -Large Strain Hysteresis Model for Abaqus/Explicit
  -PCB Modeler
  -Reservoir Modeler

  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız
   

  Anasayfa | Iletişim | E-Posta A-Ztech | Ürünler | Hizmetler
  Teknik Destek| Duyurular