ÜRÜNLER
·   Sonlu Elemanlar
       SIMULIA
           Abaqus
                   Abaqus/Standard
                   Abaqus/Explicit
                   Abaqus/CAE 
                   Tamamlayıcı Ürünler
           Isight & SIMULIA EE
           fe-safe
           Tosca
           Simpack
           3DEXPERIENCE
           SIMULIA V5  
       BETA CAE
 • Akışkanlar Dinamiği
 • Modelleme, Ön/Son İşlem
 • Biyoteknoloji ve Malzeme
 • Elektronik ve Komponent
 • Test, Ölçüm, Veri Toplama
 •  

   

  ANASAYFA ILETISIM E-POSTA

   

   


  Abaqus/Explicit

  Yüksek derecede doğrusalsızlık içeren zamana bağlı dinamik çözümlemeleri

  Abaqus/Explicit, zamana bağlı dinamik veya sanki-statik, yüksek derecede geometrik ve malzeme doğrusalsızlığı içeren problemlerin; doğru, kararlı, güvenilir ve etkin sayısal benzetimleri için geliştirilmiş, açık veya belirtik (explicit) çözüm yöntemini kullanan bir Sonlu Elemanlar (SE) çözücüdür. Mevcut yazılımlar arasında en kararlı ve güvenilir açık (explicit) SE çözücüdür. Kullanıcılar Abaqus/Explicit'i genellikle sahip olduğu teknoloji, eleman ve malzeme kütüphanesi, malzeme yoğrukluk (plasticity) ve kırım modelleri, kalite, kullanıcı desteği, güvenilir ve kararlı olmasından dolayı seçmektedir. Kullanıcının güvenebileceği en iyi sonuçları mümkün olan en kısa zamanda elde etmesi için gereken üstün bir SE ortamı sağlar. Abaqus/Explicit 'in bütün Ön&Son (Pre&Post) süreci Abaqus/CAE tarafından desteklenmektedir. Buna ek olarak isteklerinize uygun olarak Abaqus/Explicit diğer birçok yaygın modelleme programlarından da yararlanabilir.

  Birçok benzetimde problemin yapısına göre zamanla çözüme ulaşılabilmesi için çözümün her değişen şarta ayak uydurması gerekebilir. Abaqus/Explicit ile başlayan bir çözümleme, çözümün herhangi bir noktasından, tüm başlangıç şartları ile birlikte, Abaqus/Standard ile devam ettirilebilmektedir. Benzer şekilde, Abaqus/Standard ile başlayan bir çözümleme, tüm başlangıç koşulları ile birlikte Abaqus/Standard ile kapalı (implicit) olarak çözdürülebilir. Bu birliktelikten sağlanan esneklik Abaqus/Explicit'e, yüksek hızlı, doğrusal olmayan, zamana bağlı çözümlemelerde uygulanabilme özelliği verir. Aynı esneklik Abaqus/Standard'a statik, düşük hızlı dinamik, veya kararlı rejim iletim analizleri gibi kapalı çözüm tekniklerine uygun problemlere uygulanabilme özelliği verir.

  Ayrıca, ileri seviye malzeme modelleri ve eleman kütüphanesi bulunmaktadır. Beton, toprak, kil, kaya, sünger, lastik, köpük, dökme demir, karma (kompozit) malzeme modelleri mevcuttur. Beton, lastik teker ve kompozit gibi yapıların içindeki kuvvetlendirmeler, gömme    elemanlar ile kolay ve doğru bir şekilde modellenebilmektedir.
  Güçlü, kararlı, tam ve yarı otomatik temas (contact) modelleme yeteneğine sahiptir. Geniş bir bağlantı (cıvata, perçin, punta yapıştırma gibi) modelleme kütüphanesi mevcuttur.  Ayrıca her yılı gelen yeni versiyonla temas çözücüsünün hızı ve çözüm yeteneği arttırılmaktadır.
  Punta kaynağı ve perçin bağlantıları çözüm ağından bağımsız olarak tanımlanabildiğinden kolay, hızlı ve doğru bir şekilde gerçekçi bir sonlu elemanlar modeli  oluşturulabilmektedir. Ayrıca mekanizmaları esnek ve katı olarak tanımlamak mümkündür.

  Abaqus/Explicit yazılımı ile birlikte çalışan ve özel uygulamalar için geliştirilmiş aşağıdaki ilave yazılımlar mevcuttur.


  Ayrıntılı Bilgi İçin:

  Abaqus/Explicit

  Anasayfa | Iletişim | E-Posta A-Ztech | Ürünler | Hizmetler
  Teknik Destek| Duyurular