ÜRÜNLER
·   Sonlu Elemanlar
       SIMULIA
           Abaqus
           Isight & SIMULIA EE
           fe-safe
           Tosca
           Simpack
           3DEXPERIENCE
           SIMULIA V5
       BETA CAE
 • Akışkanlar Dinamiği
 • Modelleme, Ön/Son İşlem
 • Biyoteknoloji ve Malzeme
 • Elektronik ve Komponent
 • Test, Ölçüm, Veri Toplama
 •  

   

  ANASAYFA ILETISIM E-POSTA

   

   
  SIMULIA V5 Ürünleri

  CATIA V5 yazılımı ortamından entegre simülasyon  özellikleri sunar Böylelikle tasarımcılar, doğrudan CATIA'daki ana referans modellerinde analiz yapmak için CATIA kullanıcı arayüzünü kullanabilir. Geometri transferi ve çevirisi olmadığından veri bütünlüğü sağlanmış olur.

  SIMULIA firmasının CATIA V5 platformu ile birlikte çalışan aşağıdaki ürünleri mevcuttur.

  SIMULIA V5 Analysis Products: Parça ve montaj tasarımlarının CATIA V5 içinde hızlı tasarım-analizlerinin yapılmasını sağlayan çözümüdür. CATIA V5 analiz özelliklerine temel doğrusal olmayan, termal ve termal gerilme yeteneklerinin ilave edilmesidir.

  -Thermal Analysis (ATH): Tasarımcıların CATIA V5 ortamı içinde, ısıl analizler gerçekleştirmelerine imkan tanıyarak, bu tasarımlara ait ısıl davranışlar hakkında temel fikirler vermesine yardımcı olur.

  -Non Linear Structural Analysis (ANL): CATIA V5 ortamı içerisinde, doğrusal olmayan temel yapısal analizlerin gerçekleştirilebilmesine imkan tanır.

  -Rule Based Meshing (RBM): Daha kaliteli yüzey çözüm ağı oluşturması ve bu çözüm ağlarının Non Linear Structural Analysis (ANL) ile birlikte kullanımına olanak sağlar.

  CATIA V5 Analysis Products: CATIA V5 ortamında tasarımcılara basit sonlu elemanlar model hazırlama ve statik, dinamik analizler yapabilme yetenekleri sunar.

  -Generative Part Structural Analysis (GPS): Tasarımcıların CATIA V5 ortamı içinde, çeşitli yüklemeler altındaki parçaların gerilme, yer değiştirme hesaplarında kullanılır.  Ayrıca doğal frekans ve titreşim modları hesaplanabilir.

  -Generative Assembly Structural Analysis (GAS): Yukarıda bahsedilen Generative Part Structural Analysis (GPS) özelliklerinin montaj (asamble) sistemlerinde kullanımını sağlayan bir modüldür. Bu özellik sayesinde, montajı oluşturan parçaların birbiri ile etkileşimi ve bağlantısı ile ilgili analizler de gerçekleştirilebilir.

  -Generative Dynamic Response Analysis (GDY): Tasarımcıların CATIA V5 ortamı içinde, tasarımlarının dinamik yüklemelerine olan etkilerini hesaplamasında kullanılır.  Hem zamana bağlı, hem de harmonik titreşim analizleri gerçekleştirilebilir.

  -FEM Surface (FMS) : Yüzey ve kafes yapıdaki parçalar için ileri seviye çözüm ağı oluşturmada kullanılır.

  -FEM Solid (FMD): Karmaşık katı geometriler için kaliteli ve kontrollü çözüm ağı üretilmesinde kullanılır.

  -Elfini Structural Analysis (EST): Çoklu sayıda statik, frekans ve burkulma (buckling) analizlerin koşturulabilmesi için GPS ürününe ilave özellikler katar.

  Ayrıntılı bilgi için tıklayınız
  Anasayfa | Iletişim | E-Posta A-Ztech | Ürünler | Hizmetler
  Teknik Destek| Duyurular